Konkurs Instruktor roku 2023 w Białymstoku 

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Instruktor roku 2023 odbyła się w dniach 2 – 3 czerwiec na torze WORD w Białymstoku. Zawodnicy obok wiedzy ogólnej musieli pokazać umiejętność praktyczne: cofanie samochodem kierując nim z fotela pasażera i dodatkowo wieźć piłeczkę w specjalnym talerzu oraz wyprowadzanie samochodu z poślizgu, czyli jazda na trolejach. 

Tytuł „Instruktora Roku 2023” w Konkursie rozegranym w dniach 23 czerwiec 2023 r.
w
 Białymstoku

zdobył
:
1.
 Michał Cygan  GSOS Katowice

Drugie miejsce zajął:
2.
 Paweł Łagoda  SSSK Białystok

Trzecie miejsce zajął:
3.
 Łukasz Gaweł  GSOS Katowice

 

1 miejsce wśród kobiet zajeła nasza

Katarzyna Bryk

gratulujemy.

 

* źródło https://www.pfssk.pl/instruktor-roku-2023/#comment-80

separator

 

img0925-copy-1680524747.jpg

Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Bełchatowie, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Łodzi OT Piotrków Trybunalski i Stowarzyszeniem OSK i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego postanowiła zorganizować spotkania dla seniorów pod hasłem "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym i nie tylko, osób w wieku 60+".

 

Pierwsze z tych spotkań, dla dwóch kilkunastoosobowych grup z kubów seniora i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bełchatowie, odbyło się w piątek, 31 marca w I LO w Bełchatowie.

O zasadach bezpieczeństwa na drodze mówiła Bogusława Smuga z piotrkowskiego WORD, a bełchatowscy policjanci rozdali seniorom kamizelki, elementy i opaski odblaskowe. Przed przebiegłymi oszustami ostrzegała nadkom. Iwona Kaszewska z bełchatowskiej jednostki policji. Dzisiaj omówiła metody "na wnuczka i policjanta", a na kolejnych spotkaniach będzie o metodzie "na pracownika banku" i niebezpiecznych linkach. Z kolei garść cennych rad dotyczących prawidłowej i bezpiecznej pozycji za kierownicą przedstawił seniorom Zbigniew Hyży, prezes Stowarzyszenia OSKiIRP.

img0942-copy-1680524748

 

img0964-copy-1680524751

 

 

img0968-copy-1680524751

*żródło https://www.powiat-belchatowski.pl/powiat-t70/aktualnosci-a75/spotkania-dla-seniorow-jak-nie-pasc-ofiara-oszustow-i-zadbac-o-bezpieczenstwo-na-drodze-r17686

separator

Zdrowych i smacznych świąt oraz ciepłej rodzinnej atmosfery przy wielkanocnym stole.

Niech ta Wielkanoc będzie dla nas wszystkich zapowiedzią odrodzenia pokoju na świecie i nadzieją na lepsze, spokojne i pomyślne czasy.

                                       Życzy Zarząd

wielkanoc copy 1

 

 

separator

Dodatkowe informacje