NASZ KOLEGA WŚRÓD LAUREATÓW !

Już po raz trzynasty odbył się ogólnopolski finał konkursu Instruktor Roku. Tym razem  konkurs odbył się w Krakowie. Uczestniczyło w nim 27 instruktorów nauki jazdy z całej Polski.

XIII finał rozegrano w pięciu konkurencjach: przepisy ruchu drogowego, pierwsza pomoc przedlekarska, perfekcja poleceń, celność Lancelota i stabilność stewarda.

Wśród laureatów Konkursu znaleźli się zawodnicy z regionu łódzkiego.

Ze zwycięzcami, instruktorami z regionu łódzkiego spotkali się: wojewoda Jolanta Chełmińska oraz wicewojewoda Paweł Bejda. 

Pierwsze miejsce w konkurencjach „Pierwsza pomoc przedlekarska” oraz  „Przepisy ruchu drogowego” zajął Mateusz Kopka z Ośrodka Szkolenia Kierowców TOP-CAR z Bełchatowa.

W konkurencji pt. „Próba Stewarda” sukces odniósł Adam Pańczyk z łódzkiej Auto-Szkoły „Pańczyk”. Pani Jagoda Janecka z auto-szkoły GIRLS SCHOOL,  była najlepsza spośród  pań instruktorek. 

„Jest nam niezmiernie miło gościć najlepszych nauczycieli nauki jazdy. Jako były dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Skierniewicach wiem, iż praca instruktora wymaga powołania i nie należy do łatwych. Osiągnięty przez Państwa sukces ukazuje, iż region łódzki należy do elity kształcącej przyszłych kierowców. Jesteśmy z Państwa dumni” -  powiedział wicewojewoda.

W spotkaniu uczestniczyli: właściciele szkół nauki jazdy, z których pochodzą laureaci,  prezes Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców (PFSSK) - Krzysztof Szymański, prezes Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego z siedzibą w Bełchatowie - Janusz Kuśmierek oraz sędzia główny tegorocznego konkursu - Krzysztof Bandos.

Konkurs Instruktor Roku przeznaczony jest dla osób czynnie działających w branży szkoleniowej kandydatów na kierowców. Organizowany jest przez PFSSK ma charakter ogólnopolski i jest finałem eliminacji regionalnych.

separator

Dodatkowe informacje