Rozstrzygnięcie konkursu

„ABC bezpieczeństwa na

drodze młodego kierowcy”

Za nami finał jubileuszowej, 10. już edycji konkursu „ABC bezpieczeństwa na drodze młodego kierowcy” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie i Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego. Podczas ogłoszenia wyników w ZSP nr 2 w Bełchatowie zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody z rąk m.in. Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr, która życzyła młodym ludziom zdania egzaminów na prawo jazdy za pierwszym razem.

Do tegorocznego konkursu, w którym sprawdzaliśmy wiedzę młodzieży z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy, przystąpiło 138 uczniów ze szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Bełchatowski. Do finału przeszło 22 uczniów.

We wtorek, 15 listopada, Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, dyrektor piotrkowskiego oddziału WORD w Łodzi Dariusz Misztal oraz Zbigniew Hyży, prezes Stowarzyszenia OSK i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego, wręczyli młodym ludziom, którzy wykazali się największą wiedzą, vouchery na 200 zł do wykorzystania w ośrodkach szkolenia kierowców.

• I miejsce i voucher na 100-procentowe pokrycie kosztów kursu
    • prawa jazdy w Auto – Szkoła Hyży oraz nagrody rzeczowe
    • otrzymała Nikola Walas z I LO w Bełchatowie
  • II miejsce i voucher na 75-procentowe dofinansowanie kursu
  • prawa jazdy w Top – Car Bełchatów oraz nagrody rzeczowe
    • otrzymał Marceli Bąkowicz z I LO w Bełchatowie
  • III miejsce i voucher na 50-procentowe dofinansowanie kursu
    • prawa jazdy w Auto – Prima Kowalski oraz nagrody
    • rzeczowe otrzymał Miłosz Gębarowski z II LO w Bełchatowie.

Podczas uroczystego wręczenia nagród w ZSP nr 2 w Bełchatowie, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym mówili policjanci z KPP w Bełchatowie, a pokaz udzielania pierwszej pomocy zaprezentowali ratownicy ze Stowarzyszenia Centrum Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w Bełchatowie.