Szanowne Koleżanki i Koledzy,
Nastąpił duży postęp w realizacji naszego podstawowego celu-ceny minimalnej za kurs na prawo jazdy. Przesyłam Wam informację Zarządu PFSSK. Przypomnę, że dzięki zaangażowaiu, determinacji, akceptacji akcji protestacyjnej przez delegatów Stowarzyszeń regionalnych na ostatnim Zjeździe Delegatów PFSSK w którym aktywnie uczestniczyliśmy - doszło do zwrotu w rozmowach na temat ceny minimalnej.

Poniżej pismo Prezesa PFSSK do Prezesów Stowarzyszeń regionalnych

Koleżanki i Koledzy Prezesi.
Po kilkukrotnych próbach doprowadzenia do spotkania ze stroną rządową, udało nam się jako Zarządowi PFSSK doprowadzić do takowego spotkania. Spotkanie pierwsze, robocze odbyło się w dn. 07.05.2015r. w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Ze strony rządowej w spotkaniu uczestniczył Minister p. Rynasiewicz i Dyrektor Departamentu Transportu p. Twardowski. Z ramienia PFSSK : Krzysztof Bandos - prezes, Jan Szymczak - sekretarz oraz przedstawiciele regionów: Dauta Kardaś i Iwona Musztyfaga z Wrocławia oraz Andrzej Sural i Jarosław Onacewicz z Białegostoku. Z przyczyn osobistych w spotkaniu nie mogł uczestniczyć Zbigniew Uszczyński z Wałbrzycha. Na spotkaniu jeszcze raz odniesliśmy się do potrzeby wprowadzenia ceny minimalnej, odrzucilśmy i niezgodziliśmy się z wszystkimi argumentami strony rządowej przeciwnymi temu rozwiązaniu / łącznie z chińską torebką, butami, piekarzem i bułkami, itp../ Odrzuciliśmy też propozycję kar dla OSK oraz certyfikaty dla ośrodków i certyfikaty dla instruktorów nauki jazdy. W spotkaniu pojawił się pomysł na zwiększenie wymogów dla OSK jako zasadny argument do wprowadzenie minimalnej ceny. Strona rządowa zaakceptowała to rozwiązanie i poproszono nas o przygotowanie nowego projektu zmian do UoKP. Taki projekt jako PFSSK opracowaliśmy i złożyliśmy na ręce p. Ministra Rynasiewicza oraz Dyrektora p. Twardowskiego w dn. 20.05.2015 r. oraz uzgodniliśmy spotkanie w dn. 25.05.2015 r. dotyczące tego projekktu.
Spotkanie to właśnie odbyliśmy w dniu dzisiejszym już w gronie wszystkich ogólnokrajowych organizacji społecznych /tj. PIGOSK, OIGOSK, i LOK./ Projekt nasz został zaakceptowany przez wszystkie organizacje społeczne oraz co nas bardzo zdziwiło ale też i miło zaskooczyło został przyjęty właściwie bez uwag przez stronę rządową oraz otrzymał rekomendację do dalszego procedowania w Komisji Inrastruktury i Rozwoju.
W dzisiejszym spotkaniu brali udział:
Strona rządowa: Minister p.Rynasiewicz i Dyrektor Transportu Drogowego p.Twardowski
Strona sołeczna: Krzysztof Bandos i Jan Szymczak - PFSSK,
Krzysztof szymański i Wojciech Góra - PIGOSK,
Roman Stencel i Piotr Berent - OIGOSK,
Grzegorz Jarząbek - LOK.
W zał. przesyłam nasz projekt, szerzej przebieg spotkania oraz sam projekt omówię na KDZ w dn. 29.05.2015 w Łowiczu
Pozdrawiam i do zobaczenia w piątek w Łowiczu
Krzysztof Bandos